Psikiyatrist Emre Sargın

1979 yılında Ankara’da doğdum. 1997 yılında Adana Anadolu Lisesini bitirdim. 1997-98 yıllarında AFS (American Field Service) bursuyla kültürlerarası değişim öğrencisi olarak bir yıl süre ile Finlandiyada yaşadım.  2004 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. Eğitimi sırasında TurkMsic (Medical Students International Committee)nin sınavını kazanarak Polonya Poznan Üniversitesinde  1 ay dahiliye stajı yaptım.

2011 yılında SB Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisinden Konversiyon Bozukluğuna Eşlik eden Kişilik Bozuklukları ve Çocukluk Çağı Travmaları ve Disosiyatif Yaşantılar ile İlişkisi başlıklı tezi ile psikiyatri uzmanı oldum. 2011-2013 yıllarında Çankırı Devlet Hastanesi’nde devlet yükümlülük hizmetini yerine getirdim. Kendi isteğimle kamu görevinden ayrıldım. 2013- 2018 yılları arasında NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde ve NP Etiler Psikiyatri Polikliniğinde hekim olarak çalışmanın yanısıra; Üsküdar Üniversitesi’nde yüksek lisans düzeyinde öğretim üyeliği görevimi sürdürdüm.

Psikiyatri alanında yerli ve yabancı bildiri, yayınlarım bulunmaktadır. 2007-2009 yılları arasında Türkiye Psikiyatri Derneği Ankara Şubesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştım. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nin kurucu üyesi ve denetleme kurulu üyesiyim ve halen aynı derneğin yayın organı olan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar dergisinin yayın kurulunda yürütücü editörlük görevini sürdürmekteyim.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Temel ve İleri Eğitim ve Klinik Süpervizyon, Rasyonel Emotif Terapi Giriş Eğitimi, Şema Terapi Temel Eğitim ve Psikodinamik Yönelimli Psikoterapi Grup Süpervizyon eğitimi aldum ve ABD’de bulunan Academy of Cognitive Therapy Derneğinden bilişsel davranışçı psikoterapist sertifikası  alarak, aynı derneğe diplomat statüsünde üye olma hakkını kazandım.